Güvenlik Kamerasının Önemi

Güvenlik Kamerasının Neden Önemli

Ural Bilişim ve Güvenlik Sistemleri Olarak gebze ve çevresinde hizmet vermekteyiz. Sizlere Kaliteli hizmet için ilk önce bilgilendirmek istedik.

Kentte suçların yoğun işlendiği bölgelerde, işyerinin içi ve dışını izleyen kameralar, potansiyel suçluyu önemli ölçüde caydırıyor. Hırsızlar, ev ya da işyeri sahiplerinin önlem aldığını görüp, soygundan vazgeçiyorlar.

Güvenlik kamera insandan daha güvenilir. Dikkati dağılmıyor, hiçbir ayrıntıyı atlamadan 24 saat kayıt yapıyor.

Kamera yasal olarak sizi korumaktadır. Üstelik en doğru ve kesin teşhisi yapıyor.

Güvenlik elemanı istihdamından daha ekonomik 

Artan göç ve nüfus nedeniyle şehirlerde site şeklindeki yeni yerleşim birimlerinin yaygınlık kazandığı görülüyor. Birden fazla bloğun birleşimiyle meydana gelen siteler büyüklüklerine göre yoğun bir nüfus barındırabilmekteler. Günümüz şartlarında sitelerin en temel ihtiyaçlarından birisi de güvenlik ihtiyacıdır. Son zamanlara kadar bir sitenin güvenliğini sağlamak klasik bir şekilde güvenlik elemanlarının istihdamıyla gerçekleşmekteydi.

Güvenlik elemanları her yeri gözetleyemiyor 

Ayrıca büyük alan kaplayan sitelerde güvenliğin sağlanmasında tüm sorumluluğun güvenlik personeline emanet edilmesi doğru değildi. Prensip olarak bir insanın her yeri gözlemesi mümkün değildi. Bu sebeplerden ötürü klasik güvenlik tedbirlerine ek olarak Güvenlik Kamera sistemleri ile canlı olarak tüm alanı izleme ve kontrol altında tutma fırsatı tercih edilmeye başlandı.


Kamera sistemlerinde son yıllarda meydana gelen gelişmeler, kayıt ve izleme sistemlerinde ulaşılan üstün performans neticesinde site güvenliğinde kamera sistemlerinin kullanımı önemli bir yer tutuyor.

7/24 kayıt ve canlı izleme imkanı sunuyor


CCTV kamera sistemlerinin tercih edilme nedenlerinin başında kapalı devre kamera sisteminin bir kez kurulması yer alıyor. Kaliteli ürünlerle kullanılarak tesis edilmiş bir kamera sisteminin işletme ve bakım giderleri son derece düşük. Diğer bir neden ise normal bir insan çevreyi izlerken konsantrasyonunu kaybedebilir. Ancak kamera sistemlerinde böyle bir durum söz konusu değil. 7/24 izleme ve kayıt yapabilir. Site kamera güvenlik sistemlerinde internet aracılığıyla gerçek zamanlı veya eş zamanlı olarak uzaktan izleme yapılabilir. Kullanılacak yardımcı aparatlarla güvenlik kameraları binanın ortak anten sisteminden izlenebiliyor.

Yasalar Bakımda En Kesin Dayanaktır.

Gebze Kamera

Ücretsiz Keşif ve Detaylı Bilgi İçin

+90 262 645 02 62
+90 544 264 67 47

İletişim Formu